cliver@cliver.pl

509 503 248
508 750 659

Zespół CLIVER powstał w sierpniu 2002 roku w Ciechanowie. Założycielem grupy jest Cezary Hajdacki, gówny twórca muzyki, tekstów oraz aranżacji piosenek. Pierwotnie zespół tworzyli: Cezary Hajdacki i Dariusz Szczepański. Pół roku później dołączył do nich Arkadiusz Spociński, a w 2005 roku jego szeregi wsparł Jarosław Szmigielski. Dobór imion jest czystym dziełem przypadku (Czarek, Darek, Arek, Jarek), dzięki czemu nie trudno zapamiętać tego składu.
 
Grupa CLIVER zaistniała na rynku muzycznym dzięki udziałowi w castingu zorganizowanym przez zespół WEEKEND w 2006 roku. Ich zmagania zostały zarejestrowane w programie „Uwaga. Kulisy sławy” emitowanym przez stację TVN. Właśnie w tym czasie powstała piosenka „Chodź kochanie (reaktywacja)”, której słowa i muzykę napisał Cezary Hajdacki (pierwsza wersja: „Chodź kochanie (odstaw wszystko)” pod korektą Radosława Liszewskiego z zespołu WEEKEND. Kolejnym wielkim hitem stały się „Kanikuły” po Polsku, czyli „Zaufaj mi”, gdzie słowa są również dziełem Czarka. Wokal, który słyszymy w tej piosence, to głos Darka. Jarka możemy zobaczyć jako głównego bohatera teledysku lub usłyszeć wpiosence „Inny świat”. Arka natomiast można posłuchać w utworze „Kropla łzy”, do której sam ułożył słowa.
 
We wrześniu 2007 roku zespół CLIVER wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Kanikuły”. Z tego właśnie krążka pochodzą wszystkie wyżej wymienione utwory. Wydaniu płyty towarzyszył koncert w opolskim amfiteatrze na imprezie „Disco Vanila Party”, zorganizowany przez firmę Vanila Records, wydawcę pierwszej płyty zespołu CLIVER.
 
W 2009 roku została wydana druga płyta p.t.: „Pokaż jak się kręcisz”, zawierająca tytułową piosenkę oraz takie hity jak: „Weekend playboya” czy „Nimfomanka” i „Ogrodnik”. Od 2009 roku grupa Cliver współpracuje z innymi zespołami, tworząc wspólnie utwory. Do duetu z zespołem MIG p.t.: „Pijemy do samego dna” został nakręcony teledysk, który cieszy się bardzo dużą popularnością.
 
Również w roku 2009 odbył się plebiscyt programu Disco Bandżo (w kanale Tele 5 oraz Polonia 1), gdzie zespół zdobył dwie nagrody, mianowicie: II miejsce w kategorii „Najlepsza Płyta Roku”, oraz III miejsce w kategorii „Teledysk Roku” („Weekend Playboya”).
 
W 2010 roku odbył się kolejny plebiscyt programu Disco Bandżo, gdzie grupa ponownie została ukoronowana statuetką za zajęcie II miejsca w kategorii „Duet Roku” (Cliver & Sebii).
 
2011 rok był dla zespołu kolejnym pracowitym rokiem i praca Cliver’a została nagrodzona w plebiscycie telewizji Tv Disco w kategorii „Przebój Roku Disco Polo”.
 
24 czerwca 2011 roku miała miejsce pierwsza edycja „Disco Hit Festival” w Kobylnicy. Cliver wziął udział w festiwalu z piosenką „Twoje uda”. W ramach festiwalowego konkursu zajął III miejsce tuż za zespołami Fanatic i Basta.

Kolejnym sukcesem zespołu Cliver stała się piosenka „Moje ciało oszalało”, którą grupa zaprezentowała w 3 edycji programu talent show telewizji Polsat „Must be the music” w marcu 2012 roku. Piosenka stała się największym hitem zespołu i pobiła rekordowo oglądalność na YT z całej twórczości grupy.
 
6 lipca 2012 roku miała miejsce kolejna II już edycja „Disco Hit Festival” w Kobylnicy, gdzie Cliver w części konkursowej ów wydarzenia zaprezentowała utwór „Gangsta” z dosyć aktorską grą sceniczną oraz w części koncertowej wykonała już tegoroczny hit „Moje ciało oszalało”.
2014 rok to ponowny udział zespołu w show Polsatu, czyli VII edycja „Must be the Music” z piosenką „Ta dziewczyna to facet”.
W 2015 roku zespół Cliver zebrał materiał na wydanie podwójnego albumu. To dwie płyty jedna pod tytułem „Moje ciało oszalało”, druga to „Zostań do rana”
2016 rok to nagranie piosenki „Ile mam jeszcze czekać” w której jako główny wokal zaśpiewał Arek.
Pod koniec 2017 roku zespół opuścił Jarek.